A legtöbb fürdőszoba hagyományos beépített káddal rendelkezik, de egyre többen vannak, különösen felújítások vagy új fürdőszobák esetén, akik inkább a térben álló kád mellett teszik le voksukat. Hasonlítsuk össze a két kialakítás előnyeit.
A szabadon álló kádak mellett elsődlegesen az exkluzív megjelenésük szól. Ezek a kádak úgy vannak kialakítva, hogy nem kell a fal mellé vagy a sarokba helyezni őket, nincsenek körbefalazva, hanem akár a fürdőszoba közepén is jól mutatnak, sőt, sokan nem is fürdőszobába teszik őket, hanem bárhova elhelyezhetők. A kádak sokkal kevesebbet takarnak ki a járólapokból, csempékből, így nagyobb teret mutatnak. Ebből ered viszont az egyik nehézség is, ugyanis a legtöbb fürdőben a lefolyók úgy vannak kialakítva, hogy a hagyományos kád elhelyezésnek megfeleljenek. Ha viszont pl. a fürdő közepén szeretnénk a kádat elhelyezni, akkor ott lesz szükség a lefolyóra is. Emiatt gyakran teljes fürdőszobai átalakításra, vagy új építésű fürdőre van szükség ahhoz, hogy térben álló kádat tudjunk üzembe helyezni.
A hagyományos kádak az egyszerűség és a gazdaságosság miatt népszerűek. Ezeknek a kádaknak az ára is alacsonyabb (persze találhatunk azért drágább darabokat hagyományos fürdőkádból is, különösen, ha extrákkal van felszerelve), és a legtöbb fürdő úgy van kialakítva, hogy egy hagyományos kád könnyedén elhelyezhető benne.